Spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Śmigielską

3 kwietnia 2009 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Warce odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Śmigielską. Na dorobek artystyczny Krystyny Śmigielskiej składają się kryminalne powieści dla dzieci i młodzieży: „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią” i „Skarb z leśnego grobowca”, bajka dla najmłodszych, „Tekla” oraz komediowa powieść dla dorosłych „Ty to głupia jesteś”. 11 sierpnia 2008 roku ukazała się powieść dla dorosłych pt. „Berżeretka bez przepisu”.

Krystyna Śmigielska należy do niewielkiego grona pisarzy polskich, których znakiem rozpoznawczym jest doskonałe, niekonwencjonalne i niezawodne poczucie humoru. Powieści Krystyny Śmigielskiej zawierają jednak zawsze głębsze myśli – w przypadku twórczości dla dzieci często dydaktyczne, wyrażane poprzez zabawną i trzymającą w napięciu fabułę.

Pisarka bardzo chętnie prowadzi spotkania autorskie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych: spotkania, podczas których nie tylko promuje swoją twórczość, ale rozwija wrażliwości na słowo, jego liczne uwikłania, obrazowość, dźwięk. Dzieci uczy wrażliwości na piękno świata, dorosłych wrażliwości na piękno literatury.

W spotkaniu brały udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie. Nie zabrakło głośnego czytania, śpiewania oraz malowania.