„Gustaw i ja”

26 września 2012 roku odbyło się spotkanie z Magdaleną Zawadzką, które zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce. Aktorka promowała swoją książkę pt. „Gustaw i ja”. Spotkanie poprowadziła Hanna Grudzińska – szefowa wydawnictwa „Marginesy”.

„To nie jest książka tylko o moim mężu. Jest to książka o nas, o naszym wspólnym życiu” – powiedziała nam Magdalena Zawadzka.

Książkę zaczęła pisać dwa miesiące po śmierci Gustawa Holoubka. „To była terapia po to, by we wspomnieniach przedłużyć mężowi życie i żeby być z nim” – wyjaśnia artystka. „Gustaw i ja” to historia ponad trzydziestoletniego, szczęśliwego i spełnionego związku pary aktorskiej, opisana barwnie i dowcipnie. Znalazły się w niej niepublikowane zdjęcia o dokumenty z rodzinnych archiwów. Pani Magdalena oczarowała licznie zgromadzoną widownię opowiadając o życiu ze szczególnym człowiekiem, jakim był Gustaw Holoubek. Nie zabrakło również anegdot dotyczących ich wspólnego bytu. Ku radości uczestników aktorka powiedziała, że „jeżeli pije piwo (a robię to bardzo rzadko), to jest to wyłącznie Warka STRONG”.

Po spotkaniu można było kupić książkę Magdaleny Zawadzkiej oraz zdobyć jej autograf.