Konkurs rozstrzygnięty!

Znamy już wyniki konkursu na „Najlepszego Czytelnika” Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce. Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz utrwalenie nawyku obcowania z książką, a także budowanie więzi emocjonalnej z biblioteką. Nieprzypadkowa jest data wręczenia nagród zwycięzcom – 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek i w związku z tym chcieliśmy świętować ten dzień wspólnie z naszymi młodymi czytelnikami.

Po wnikliwej analizie kont czytelniczych, komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła czytelników, którzy w okresie od listopada 2013 do 30 kwietnia 2014 roku przeczytali największą liczbę książek.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych:

I miejsce i tytuł Najlepszego Czytelnika: Aleksandra Jagiełło (188 książek)
II miejsce: Aleksandra Cybulska (186 książek)

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce i tytuł Najlepszego Czytelnika: Olga Celejewska (119 książek)
II miejsce: Maria Lech (51 książek)

W kategorii klas I-III szkół gimnazjalnych:

I miejsce i tytuł Najlepszego Czytelnika: Dominika Pyszyńska (63 książek)
II miejsce: Wojciech Niemirski (41 książek)

Wyróżnienia zdobyli:

Joanna Kurzepa
Kinga Puk
Wiktoria Sudyka

Najlepsi otrzymali z rąk Pani Wiceburmistrz Teresy Knyzio oraz dyrektora Biblioteki Joanny Jatymowicz gratulacje, dyplomy, nagrody w postaci tabletów i książek. Nie zabrakło również życzeń dla świętujących dzisiaj Bibliotekarzy.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”