Zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Narodowa wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiła „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Inicjatywa ta jest projektem wieloletnim realizowanym w latach 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowano Priorytet „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce złożyła wniosek w ramach ww. programu. Kwota jaką uzyskaliśmy to 15.000 złotych. W zakresie dotacji biblioteka może nabywać książki, które ukazały się drukiem, książki mówione, pisane alfabetem Braille’a książki elektroniczne, multimedia. Na pewno czytelnicy będą zadowoleni z dodatkowych pieniędzy na książki, pomimo, iż staramy się aby nowości gościły na bieżąco na naszych półkach. Zadowolony czytelnik, to usatysfakcjonowany bibliotekarz.

Logobiblioteka_narodowa