Warsztaty w ramach projektu „Wspólny mianownik 3.0”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Marcelego Ciemniewskiego w Warce zorganizowała dla grupy gimnazjalistów warsztaty w ramach projektu „Wspólny mianownik 3.0” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016.

Zajęcia prowadziła prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentów KONCENTRAT – Anna Błaszkiewicz i Ola Rzążewska – wiceprezes.

Celem warsztatów twórczego pisania jest uwrażliwienie na zmiany zachodzące w języku, doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem i kompetencji komunikacyjnych oraz budowanie świadomych postaw wobec języka w grupie młodych ludzi.

W jaki sposób zmienia się język? Czy słowa mogą być tłuste albo zabawne? Skąd biorą się nowe wyrazy i czy na pewno są nam potrzebne? Dlaczego niektórych słów przestajemy używać? Uczestnicy warsztatów mieli okazję poćwiczyć swoje zdolności językowe i komunikacyjne, rozwinąć kreatywność i poznać sposoby na to, by pisać dalej.