Remont biblioteki dziecięcej

Oddział dla dzieci i młodzieży znajdujący się w strukturach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce  od września rozpoczął funkcjonowanie w wyremontowanym i powiększonym lokalu. Zapraszamy wszystkie dzieci: małe, średnie i te wyrośnięte do odwiedzin w bibliotece, która przeszła totalną metamorfozę. Dzięki dodatkowym metrom wygospodarowanym z korytarza i niewielkiego pokoiku administracyjnego zyskaliśmy miejsce na lekcje biblioteczne, zajęcia z dziećmi.
Przez całe wakacje ekipy remontowe burzyły ściany, stawiały nowe, zrywały stare posadzki, układały gres drewnopodobny, wymieniały okna.  Wyszczególnione prace zostały sfinansowane przez Centrum Sportu i Wypoczynku i wykonane przez własnych konserwatorów, którym bardzo dziękujemy.

Na przełomie marca i kwietnia remontowaliśmy wypożyczalnię dla dorosłych i w związku z tym nakład finansowy jaki ponieśliśmy przekroczył nasze możliwości. Zabrakło nam pieniędzy na dalsze prace w bibliotece dla dzieci. I tu z pomocą przyszedł nam Bank Spółdzielczy, który wspomógł nas finansowo oraz Grupa Żywiec . Niezawodni pracownicy Browaru w Warce, którzy w ramach wolontariatu pomalowali całe pomieszczenie, wymienili dotychczasowe jarzeniówki na oprawy rastrowe ze świetlówkami ledowymi, gniazdka elektryczne i kontakty. Projekt zawierał również zakup rolet na okna. Największą jednak atrakcją sfinansowaną przez Grupę Żywiec jest wejście do biblioteki wykonane przez miejscowego plastyka Jacka Matlakowskiego. Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy popołudniami, po pracy poświęcali swój czas dla dobra naszych dzieci i wnuków. Efekt jest piorunujący. Kolorowe ściany, regały, bajkowe ilustracje i magiczne wejście, to wszystko zostało zrobione z myślą o młodych czytelnikach.

W najbliższych dniach księgozbiór będzie się powiększał o kolejne nowości, ponieważ otrzymaliśmy dotację w wysokości 15.000 zł z programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zakup Nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”

Jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomogli nam stworzyć bibliotekę, z której możemy być dumni i która spełni oczekiwania wszystkich użytkowników.

Partnerzy:

  • Centrum Sportu i Wypoczynku
  • Bank Spółdzielczy w Warce
  • Grupa Żywiec – Browar w Warce