Ferie 2018

Oddział dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce przez dwa dni gościł u siebie dzieci w ramach akcji „Bajkowych Ferie w Warce”.  Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem: Animacje w Smerfowej Wiosce. Teatr Maska z Krakowa wystawił spektakl pt.: „Tajemnica zaginionych liter”. Była to barwna opowieść o tym, jak ważne są w naszym życiu książki, których czytanie pozwala przeżywać niezapomniane przygody, odwiedzać niezwykłe krainy ale też pomaga rozbudzać wrażliwość i wyobraźnie, tak ważne w życiu młodego człowieka.  Po przedstawieniu aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy: odbył się konkurs z wiedzy o bajkowych smerfach, konkursy zręcznościowe i zabawy przy dźwiękach smerfowej muzyki. Nie zabrakło zajęć plastycznych : dzieci wykonały pejzaż zimowy z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów plastycznych i nie tylko, co dało wspaniały efekt końcowy prac.

Drugi dzień ferii w bibliotece upłynął pod hasłem : „Zimowe rozmaitości”. Z racji tego, że w tym dniu wszyscy dziadkowie obchodzili swoje święto , dzieci wykonały  dla nich upominki w postaci kwiatowych wachlarzy.  Poza tym znaczną część czasu zajęło  wykonanie makiet Krainy wiecznego lodu. Dzieci wykazały ogromne zaangażowanie i włożyły  wiele inwencji własnej  w wykonanie tego zadania przez co makiety wyszły bardzo ładne i realistyczne.  Jak to na zimę przypadło – nie mogło zabraknąć bałwana:  co prawda  bałwany wykonane były z papieru ale techniką 3D i wyglądały  prawie jak prawdziwe. Dzieci wykonały również figurki Eskimosa dowiadując się przy tym jak wygląda jego ubiór.  Każde zajęcia plastyczne przeplatane były zabawami ruchowymi :  była zabawa w kotka i myszkę, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej między innymi takie jak: zabawa z kolorami, sałatka owocowa, kto pierwszy czy zabawa we fryzjera. Na koniec spotkania dla chętnych czekały zimowe kolorowanki.