Wyjazd do Parku Rozrywki

7 sierpnia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w ramach akcji Bohaterskie Lato w Warce zorganizowała wyjazd dla dzieci do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat-Krajno. Sabat Krajno zlokalizowany jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich –Łysicy (612 m n.p.m.).

Pierwszym punktem naszej wizyty był Park Linowy, w którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe. Obiekt w całości zbudowany jest na palach. W zależności od wieku oraz sprawności uczestnicy zostali przydzieleni do różnych torów, przeszkód i wysokości.

Niesamowitych emocji wśród dzieci dostarczył pobyt w kinie 6D, w którym film mogły poczuć wszystkimi zmysłami. Do standardowego obrazu 3D, dźwięku stereo dodawane są efekty takie jak podmuch wiatru, ruchome fotele, strzał powietrzny, krople wody, efekt pająków muskających skórę.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Alei Miniatur. Wspólnie z przewodnikiem, który w niezwykle interesujący sposób przekazywał informacje i ciekawostki udaliśmy się w podróż dookoła świata. Mieliśmy okazję podziwiać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych i przyrodniczych m.in.: Bazylikę św. Piotra, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Biały Dom, wodospad Niagara, wulkan Etna, Piramida Cheopsa, wieże World Trade Center, most Rialto w Wenecji, opera w Sydney, Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii, baśniowy Zamek Neuschwanstein, Cerkiew Błogosławionego Wasyla w Rosji  i wiele innych. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym w ciągu jednego dnia można odbyć podróż dookoła świata.