Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece za nami.  W ramach akcji : „ Wareckie Zimowisko”  Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Warce jak co roku  gościła  u siebie dzieci. Pierwszy dzień pod  hasłem „Kraina śniegu” wypełniony był bajkowymi animacjami i przedstawieniem teatralnym bajki „Prastara  Książnica”. Aktorzy przebrani w barwne kostiumy, w zabawny, ale też edukujący  sposób zachęcali dzieci do odwiedzania bibliotek i sięgania po książki. Zwrócili uwagę dzieciom jak bardzo telefon, tablet czy komputer może uzależnić odbierając przy tym wolny czas a tym samym ograniczając kontakty z przyjaciółmi , rówieśnikami.

Jak to w bibliotece – nie mogło zabraknąć czasu na czytanie : dzieci wysłuchały baśni „O rybaku i złotej rybce”. Po przeczytaniu wywiązała się żywa dyskusja temat baśniowych postaci.

Dzieci również rozwijały swoje zdolności plastyczne wykonując papierowego bałwana. Na koniec był czas na zmagania sportowe i współzawodnictwo w konkursach.

Drugi dzień pod hasłem : „My się zimy nie boimy” również był udany . Zabawy z ulubioną przez dzieci chustą animacyjną wywołały dużo śmiechu i radości: bawiliśmy się w „Falowanie chustą”, „Wieko”, „Młynek”, „Kolorowa burza” i najbardziej ulubioną zabawę: „Fryzjer”. W części „plastycznej” spotkania dzieci wykonały makietę „Karmnik” , łańcuszek z serc i wyklejankę „Dno oceanu”. Zajęcia w trakcie spotkania przeplatane były  sportowymi zawodami takimi jak: „Łapki, stopy”, „Butelka na sznurku”, „Balonowy wąż”, „ Papierowy bilard”. Nie zabrakło czytania: dzieci wysłuchały baśni H.C. Andersena pt.: „Latający kufer”.

To były udane ferie , wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zajęciach zostały zaproszone do biblioteki również po feriach.