Aktualności

Mała książka – wielki człowiek

Ruszyła kolejna edycja kampanii Mała książka – wielki człowiek. W tym roku w Wyprawce Małego Czytelnika znajdziemy nową książkę – ,,Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka. W nowej szacie graficznej dostępne są również Karta Małego Czytelnika, naklejki oraz zakładki krasnalki. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat do wzięcia udziału w projekcie i odwiedzenia naszej Biblioteki. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego, dziecko dostanie naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek mały czytelnik otrzyma imienny dyplom
Wyprawka dostępna jest również w wersji polsko-ukraińskiej
Projekt realizowany przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego w Warce otrzymała dofinansowanie zadania w wysokości 13462 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Celem zadania jest dofinansowanie bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków, audiobooków i synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0.
Jesteśmy w trakcie uzupełniania księgozbioru, który dzięki bieżącym zakupom, będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Wycieczka do ZOO

5 sierpnia w ramach akcji „Lato w Warce” zabraliśmy 28 dzieci na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Celem wycieczki była obserwacja oraz czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą. Zobaczyliśmy wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. lemury, goryle, żyrafy, hipopotamy, słonie i wiele innych. Ogród zoologiczny jest nie tylko wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata. Podczas wolnego czasu dzieci mogły pobiegać, zjeść lody oraz kupić pamiątki. Pobyt w ZOO dostarczył dzieciom oraz opiekunom wielu wrażeń i radości. Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.