Aktualności

Tymczasowa zmiana godzin pracy Oddziału Dla Dorosłych

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 22 do 26 sierpnia 2016 roku wypożyczalnia dla dorosłych będzie czynna według następującego rozkładu godzin:

GODZINY OTWARCIA
ODDZIAŁ DLA DOROSŁYCH
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 9:00 – 17:00
Środa 08:00 – 16:00
Czwartek 10:00 – 18:00
Piątek 8:00 – 16:00
Więcej o: Farma Iluzji

Farma Iluzji

12 sierpnia Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna wraz z grupą 27 uczestników akcji „Lato w Warce” odwiedziła park edukacji i rozrywki „Farma Iluzji”. Farma Iluzji jest na pewno atrakcją dla wszystkich tych, którym znudziły się tradycyjne muzea czy galerie. Kilkuhektarowy kompleks na każdym kroku kusi swoimi atrakcjami.

Więcej „Farma Iluzji”

Więcej o: Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Narodowa wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiła „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Inicjatywa ta jest projektem wieloletnim realizowanym w latach 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowano Priorytet „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce złożyła wniosek w ramach ww. programu. Kwota jaką uzyskaliśmy to 15.000 złotych. W zakresie dotacji biblioteka może nabywać książki, które ukazały się drukiem, książki mówione, pisane alfabetem Braille’a książki elektroniczne, multimedia. Na pewno czytelnicy będą zadowoleni z dodatkowych pieniędzy na książki, pomimo, iż staramy się aby nowości gościły na bieżąco na naszych półkach. Zadowolony czytelnik, to usatysfakcjonowany bibliotekarz.

Więcej „Zakup nowości wydawniczych”

Więcej o: Wakacje w Bibliotece

Wakacje w Bibliotece

W myśl hasła przewodniego „Rycerskie lato w Warce”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w trakcie zajęć z dziećmi 12 lipca nawiązała do kultury i tradycji rycerskich. W warsztatach plastycznych nie zabrakło odniesienia do literatury dziecięcej. Na podstawie „Ballady o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej dzieci dowiedziały się, że nie zawsze siła popłaca. Czasami grzecznością i uprzejmością można więcej zdziałać. Rycerskość we współczesnym świecie to słynne „savoir-vivre”, to zasady dobrego wychowania. Trzy magiczne słowa – „Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję”. Musimy młodym ludziom często o nich przypominać, aby nie przeszły do historii tak, jak czasy prawdziwych rycerzy. Po literackim i edukacyjnym wstępie, dzieci budowały i malowały mur obronny. Nie obeszło się również bez oręża rycerskiego. Z kartonu i foli chłopcy tworzyli miecze, natomiast dziewczęta – jako damy dworu bądź królewny – wycinały i ozdabiały korony. Nadmiar energii 43 uczestników spaliło w zajęciach ruchowych. Było przeciąganie liny, zabawy z piłką, slalomy.

Więcej „Wakacje w Bibliotece”