Aktualności

Kącik gier planszowych

Oddział dla  dzieci Miejsko- Gminnej Biblioteki  w Warce zaprasza  i z radością informuje o utworzeniu  kącika gier planszowych. Do dyspozycji czytelników są gry klasyczne, logiczne, przygodowe, edukacyjne i puzzle. Gry są udostępniane na miejscu i wypożyczane do domu. Są dla tych, którzy  poszukują realnego kontaktu z drugim człowiekiem. Jest to rozrywka, która może sprawić, że dzieci, choć na chwile  „odłączą” się od komputerów, tabletów, telefonów. Wspólne granie łączy rodzinę, uczy twórczego myślenia, rozwija wyobraźnię, zmusza do współdziałania, edukuje. Wielu rodziców poszukuje dzisiaj takiej rozrywki i zabawy dla swoich dzieci. Razem więc  udowodnijmy, że tradycyjne rozrywki mają szanse odnieść sukces w świecie  tak bardzo zawładniętym przez  wszechobecne multimedia. Niech więc gry planszowe „wrócą do gry” ! Więcej „Kącik gier planszowych”

Wyjazd do Parku Rozrywki

7 sierpnia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w ramach akcji Bohaterskie Lato w Warce zorganizowała wyjazd dla dzieci do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat-Krajno. Sabat Krajno zlokalizowany jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich –Łysicy (612 m n.p.m.).

Pierwszym punktem naszej wizyty był Park Linowy, w którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe. Obiekt w całości zbudowany jest na palach. W zależności od wieku oraz sprawności uczestnicy zostali przydzieleni do różnych torów, przeszkód i wysokości.

Więcej „Wyjazd do Parku Rozrywki”

Ogłoszenie

W dniach 16.04 -23.04 biblioteka nieczynna.

Skontrum księgozbioru.

 Termin zwrotu książek przypadający w tym okresie, zostaje przesunięty do 30 kwietnia.

 

Śpiewana historia Polski

W związku z obchodami jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce zorganizowała 19 marca koncert Kuby Michalskiego „Śpiewana historia Polski”. Artysta wybrał repertuar nawiązujący do ważnych, przełomowych momentów w polskiej historii i patriotycznych idei. Znalazły się w nim utwory wybitnych polskich poetów: Jana Kochanowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima, do których muzykę skomponował Kuba Michalski. Więcej „Śpiewana historia Polski”

Ferie 2018

Oddział dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce przez dwa dni gościł u siebie dzieci w ramach akcji „Bajkowych Ferie w Warce”.  Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem: Animacje w Smerfowej Wiosce. Teatr Maska z Krakowa wystawił spektakl pt.: „Tajemnica zaginionych liter”. Była to barwna opowieść o tym, jak ważne są w naszym życiu książki, których czytanie pozwala przeżywać niezapomniane przygody, odwiedzać niezwykłe krainy ale też pomaga rozbudzać wrażliwość i wyobraźnie, tak ważne w życiu młodego człowieka.  Po przedstawieniu aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy: odbył się konkurs z wiedzy o bajkowych smerfach, konkursy zręcznościowe i zabawy przy dźwiękach smerfowej muzyki. Nie zabrakło zajęć plastycznych : dzieci wykonały pejzaż zimowy z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów plastycznych i nie tylko, co dało wspaniały efekt końcowy prac.

Więcej „Ferie 2018”