Aktualności

Tymczasowa zmiana godzin pracy biblioteki

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 25 lipca do 5 sierpnia 2016 roku wypożyczalnia dla dorosłych będzie czynna według następującego rozkładu godzin:

GODZINY OTWARCIA
ODDZIAŁ DLA DOROSŁYCH
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 9:00 – 17:00
Środa 8:00 – 16:00
Czwartek 10:00 – 18:00
Piątek 8:00 – 16:00

W dniach od 1 sierpnia do 26 sierpnia 2016 roku Oddział Dla Dzieci będzie nieczynny.

Więcej o: Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Narodowa wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiła „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Inicjatywa ta jest projektem wieloletnim realizowanym w latach 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowano Priorytet „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce złożyła wniosek w ramach ww. programu. Kwota jaką uzyskaliśmy to 15.000 złotych. W zakresie dotacji biblioteka może nabywać książki, które ukazały się drukiem, książki mówione, pisane alfabetem Braille’a książki elektroniczne, multimedia. Na pewno czytelnicy będą zadowoleni z dodatkowych pieniędzy na książki, pomimo, iż staramy się aby nowości gościły na bieżąco na naszych półkach. Zadowolony czytelnik, to usatysfakcjonowany bibliotekarz.

Więcej „Zakup nowości wydawniczych”

Więcej o: Wakacje w Bibliotece

Wakacje w Bibliotece

W myśl hasła przewodniego „Rycerskie lato w Warce”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w trakcie zajęć z dziećmi 12 lipca nawiązała do kultury i tradycji rycerskich. W warsztatach plastycznych nie zabrakło odniesienia do literatury dziecięcej. Na podstawie „Ballady o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej dzieci dowiedziały się, że nie zawsze siła popłaca. Czasami grzecznością i uprzejmością można więcej zdziałać. Rycerskość we współczesnym świecie to słynne „savoir-vivre”, to zasady dobrego wychowania. Trzy magiczne słowa – „Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję”. Musimy młodym ludziom często o nich przypominać, aby nie przeszły do historii tak, jak czasy prawdziwych rycerzy. Po literackim i edukacyjnym wstępie, dzieci budowały i malowały mur obronny. Nie obeszło się również bez oręża rycerskiego. Z kartonu i foli chłopcy tworzyli miecze, natomiast dziewczęta – jako damy dworu bądź królewny – wycinały i ozdabiały korony. Nadmiar energii 43 uczestników spaliło w zajęciach ruchowych. Było przeciąganie liny, zabawy z piłką, slalomy.

Więcej „Wakacje w Bibliotece”

Tymczasowa zmiana godzin pracy biblioteki

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 4 do 8 lipca 2016 roku wypożyczalnia dla dorosłych będzie czynna według następującego rozkładu godzin:

GODZINY OTWARCIA
ODDZIAŁ DLA DOROSŁYCH
Poniedziałek 9:00 – 17:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 10:00 – 18:00
Czwartek 8:00 – 16:00
Piątek 8:00 – 16:00