Aktualności

Już wkrótce rusza spis powszechny!

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Więcej „Już wkrótce rusza spis powszechny!”

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

Więcej „Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?”

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

Więcej „Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!”

Nowe gry planszowe

Zainteresowanie grami planszowymi stale rośnie. W związku z tym nasza biblioteka powiększyła swoje zasoby o kolejne tytuły. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, rozrywki, integracji. Są elementem zdrowej rywalizacji, ucząc jednocześnie przewidywania, podejmowania decyzji, kalkulowania, a także sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej przegrywania. Znużeni wszechobecnym światem wirtualnym, chętnie spotykamy się w „realu”, by wspólnie usiąść za stołem, oddać się grze i towarzyszącym jej emocjom. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, integrację rodzinną czy przyjacielską. Zobaczysz, że emocje zdecydowanie większe niż przy grach komputerowych. Gry wypożyczamy do domu. Wszystkich miłośników zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki dla dzieci.