Wspólny mianownik

W ramach projektu „Wspólny mianownik” realizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury realizującego program „Promocja Języka Polskiego”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce zorganizowała 9 listopada warsztaty dziennikarskie.

Warsztaty prowadzili: Robert Pruszczyński – doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa i Aleksandra Rzążewska – psycholog, od dziesięciu lat związana z mediami. Młodzież z miejscowego Gimnazjum dzięki fachowej pomocy, skutecznie podnosiła swoje kompetencje komunikacyjne i językowe. Uczestnicy warsztatów otrzymali materiały szkoleniowe, dyplomy i książki przekazane przez wydawnictwa współpracujące z organizatorami („W.A.B”., „Czarną Owcę”, „Egmont”), natomiast biblioteka zyskała gry planszowe ufundowane przez firmę „Granna”. Dzięki współpracy pomiędzy instytucjami kultury, zajęcia odbyły się w „Dworku na Długiej”.