Wakacje w Bibliotece

W myśl hasła przewodniego „Rycerskie lato w Warce”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w trakcie zajęć z dziećmi 12 lipca nawiązała do kultury i tradycji rycerskich. W warsztatach plastycznych nie zabrakło odniesienia do literatury dziecięcej. Na podstawie „Ballady o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej dzieci dowiedziały się, że nie zawsze siła popłaca. Czasami grzecznością i uprzejmością można więcej zdziałać. Rycerskość we współczesnym świecie to słynne „savoir-vivre”, to zasady dobrego wychowania. Trzy magiczne słowa – „Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję”. Musimy młodym ludziom często o nich przypominać, aby nie przeszły do historii tak, jak czasy prawdziwych rycerzy. Po literackim i edukacyjnym wstępie, dzieci budowały i malowały mur obronny. Nie obeszło się również bez oręża rycerskiego. Z kartonu i foli chłopcy tworzyli miecze, natomiast dziewczęta – jako damy dworu bądź królewny – wycinały i ozdabiały korony. Nadmiar energii 43 uczestników spaliło w zajęciach ruchowych. Było przeciąganie liny, zabawy z piłką, slalomy.

Oprócz zajęć według harmonogramu „Rycerskie lato w Warce” biblioteka zaprasza codziennie w godzinach pracy do korzystania z wypożyczalni oraz czytelni internetowej.