Lekcja biblioteczna – Zwiadowcy

W ramach działań związanych z Konkursem „Przygoda ze Zwiadowcami” Biblioteka w Warce zaprosiła młodzież na lekcję biblioteczną pt.: „Zwiadowcy są wśród nas-czytamy i działamy”.  Zaczęliśmy od początku, czyli od autora, australijskiego pisarza tej serii powieści fantasy.  John Flanagan pisanie dla młodzieży uważa za dużo bardziej satysfakcjonujące niż pisanie dla dorosłego odbiorcy. Twierdzi, że dzieci zawsze powiedzą, co im się w książce podoba i nie podoba. Jest to fantastyczna informacja zwrotna dla autora.

Było kilka słów o „Zwiadowcach” – powieść przygodowa dla nastolatków, osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie. Pierwsza część pt.: „Ruiny Gorlanu” otwiera fantastyczny cykl piętnastu tomów opowiadających o losach młodego chłopca o imieniu Will, który pragnął zostać wielkim i sławnym rycerzem. Poznaliśmy również charakterystyki pozostałych postaci, równie ciekawych i barwnych, co postać Willego.

Nie mogło również zabraknąć czytania fragmentu pierwszej części „Zwiadowców”. Już z pierwszych stron powieści można się dowiedzieć, że jest to książka o takich wartościach jak: przyjaźń, odwaga fizyczna i moralna oraz gotowość do stawania w obronie najważniejszych wartości.

Młodzież, zachęcona poznaniem dalszych losów młodych towarzyszy ze Szkoły Rycerskiej i chęcią przeżywania razem z nimi przygód wypożyczyli pierwsze części tej fascynującej serii, do czego również zachęcamy pozostałych czytelników.